O mně

Cestování mne bavilo už jako malého, první zahraniční cestu jsem uskutečnil s rodinou, když mi byly tři roky a od té doby jsme pravidelně cestovali po naší zemi i do zahraničí. Ve škole jsem se pravidelně s oblibou účastnil různých zahraničních exkurzí, jakmile se vyskytla nějaká příležitost vycestovat někam za poznáním, neváhal jsem. Protože jsem chodil osm let na jazykové gymnázium se zaměřením na němčinu, měl jsem možnost během té doby procestovat téměř všechny kouty německy mluvících zemí.

Krátce po začátku univerzitních studií jsem začal pracovat jako dobrovolník v organizaci, která pomáhá zahraničním studentům v České republice s adaptací na místní život a kulturu. Nejvíce mne bavila organizace výletů, na kterých jsme se snažili cizincům ukázat krásy naší země, ale i míst v blízkém okolí. V organizaci jsem působil skoro šest let a sám jsem využil možnost vycestovat na zahraniční studijní pobyt do portugalského Aveira. Toto městečko, kde jsem měl původně strávit jeden semestr, jsem si natolik zamiloval, že jsem si pobyt prodloužil na celý rok a dodnes se do Aveira i do Portugalska alespoň jednou za rok vracím.

Ještě během studií se mi naskytla příležitost začít provázet školní zájezdy, později i zájezdy pro dospělé. V současné době spolupracuji s několika cestovními kancelářemi v České republice i na Slovensku a provázím menší i větší skupiny po různých evropských zemích. Na zájezdech se vždy lidem snažím ukázat a přiblížit místní kulturu a zvyklosti, zajít s nimi na nějaké dobré jídlo nebo pití a naučit je pár základních výrazů v daném jazyku. Protože se od začátku svých vysokoškolských studií pohybuji převážně v cizojazyčném prostředí, seznámil jsem se s řadou zajímavých lidí z celého světa. Snažím se s nimi dodnes udržovat kontakt a navštěvovat je v jejich městech nebo zemích. Poznatky a zajímavosti, které během těchto cest načerpám, se pak snažím předávat svým skupinám na jednotlivých zájezdech.