Bremerhaven

ÚVOD

  Bremerhaven je stotisícové město ležící na soutoku řek Geeste a Weser nedaleko ústí řeky Weser do Severního moře. Společně s o 60km jižně položenými Brémami tvoří spolkovou republiku Bremen. Město bylo založeno roku 1827 a poměrně rychle se rozrůstalo. Původní přístav v Brémách již kapacitně nestačil, a tak bylo rozhodnuto o vybudování nového přístavu severně od města a blíže Severnímu moři. K Bremerhavenu bylo postupně připojeno sousední městečko Geestemünde a v roce 1939 došlo ke spojení s dalším městem Wesermünde. Tento název byl používán po několik následujících let, v roce 1947 došlo k opětovnému přejmenování na Bremerhaven.

POSLEDNÍ HOSPODA PŘED NEW YORKEM

  Bremerhaven je známý jako místo, odkud v průběhu 19. století odplouvala řada Němců do Ameriky. Severně od městské části Havenwelten, odkud vyplouvali zaoceánské lodě a parníky, se nachází hospoda nazvaná Die letzte Kneipe vor New York (poslední hospoda před New Yorkem). Právě zde si němečtí emigranti vychutnávali poslední typické německé jídlo nebo pivo těsně před odjezdem do Ameriky.

ŠIROKÝ VÝBĚR UNIKÁTNÍCH MUZEÍ

  Město je známé hlavně jako přístav, většina návštěvníků míří do přístavní čtvrtí Havenwelten. Pokud sem zavítáte, rozhodně nebudete litovat. Stojí zde řada muzeí, z nichž si můžete vybrat. V jižní části Havenwelten se nachází lodní muzeum Deutsches Schiffahrtsmuseum (v současné době – 2018 – prochází rekonstrukcí a zpřístupněna je pouze část). Kousek od muzea najdete jednu z nejslavnějších německých ponorek Wilhelm Bauer, která byla zkonstruována za druhé světové války. Pokud by vás toto muzeum neoslovilo, můžete zavítat např. do Zoo am Meer (najdete zde téměř 50 druhů mořských živočichů), Deutsches Auswandererhaus (muzeum zaměřeno na německé vystěhovalectví do Ameriky a v současné době i na problematiku přistěhovalectví). Nejnovějším přírůstkem je pak muzeum Klimahaus 8° Ost. Během prohlídky na vlastní kůži zažijete klimatické podmínky na několika místech nacházejících se na osmém stupni východní délky. Na osmi stanicích zažijete teplotu mezi -6 až 35°C (jednotlivé části muzea znázorňují klimatické podmínky např. ve Švýcarsku, Nigérii, Samoi nebo Antarktidě).

KOUSEK DUBAJE V SEVERNÍM NĚMECKU

  Pokud stojíte uprostřed čtvrti Havenwelten a vybíráte, do kterého muzea se vypravíte, určitě vás na první pohled upoutá budova, která nápadně připomíná dubajský hotel Burj Al Arab (známý též jako plachetnice). Nejste tak daleko od pravdy, i zde v Bremerhavenu se jedná o hotel (i když jen čtyřhvězdičkový), který byl postaven v letech 2006-2008 a jako vzor architektům posloužila slavná stavba ze Spojených arabských emirátů. Výtah vás zde vyveze do 20. patra a výšky 77 metrů, odkud můžete vystoupat po schodech o patro výš do 86 metrů a užít si výhled na celé město a okolí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s